Robotik Kodlama

Robotik Kodlama
Maşuk Şahin İlkokulu

Çocukların kod yazmasını sağlayarak, zihinsel becerilerini güçlendirmesini sağlayabilir, hayatlarında önemli farklar yaratmasına yardımcı olabilirsiniz. Kod yazma hakkında hiçbir fikriniz olmayabilir. Ya da çocuğunuzun programlamayla ilgilenmeyeceğini düşünebilirsiniz. Bu düşüncelerinizi şimdilik bir kenara bırakın ve lütfen okumaya devam edin.

Çocuklar Kodlama Yapmayı Neden Öğrenmeli?

Çocukların analitik düşünme becerilerinin artması, farklı bakış açıları edinmesi, takım çalışmasına uyum sağlaması gibi özelliklerini geliştirebilmeleri açısından programlama öğrenmeleri büyük önem taşıyor.Bilgisayar sistemleri ile ilgilenmeyen ya da bu alanda bir meslek edinmeyen çocukların da kodlama öğrenmesi, zeka gelişimleri açısından büyük öneme sahip olduğundan, çocukların kod yazmasının teşvik edilmesi önem taşıyor. Steve Jobs, kısaca şöyle diyor: Bilgisayar programlamayı herkes öğrenmeli. Çünkü bu, size düşünmeyi öğretir.NBA yıldızı Chris Bosh, Facebook’un ilk kadın mühendisi Ruchi Sanghvi, Microsoft’un kurucusu Bill Gates veya Will.i.am de aynı fikirde. Teknoloji akıl almaz bir hızla gelişirken, tüketici konumundan üretici konumuna geçenler, büyük farklar yaratıyor. Yaşam kalitesini artırmak için ona yol da gösterebilir. Nasıl mı? Düşünme becerilerini geliştirmek, problem çözmek ve yaratıcı düşünmek.. Evet, bunların tümü kod yazmayı öğrenerek gerçekleşebilir.

Kod Yazmayı Öğrenmenin Çocuklara Faydaları

- Analitik düşünme becerileri kazandırır. - Olay veya durumlar arasındaki ilişkileri görebilmesini sağlar. - Yaratıcı düşünmesine yardımcı olur. - Problem çözme yeteneğini artırır. - Sistematik düşünmesini sağlar. - Makinaların çalışma mantığını kavramasına yardımcı olur. - Çocukların kod yazmayı öğrenmesi, yalnızca yaptıkları meslekte değil, yaşamlarının tümünde fark yaratmalarını sağlar.

İLETİŞİM

ADRES

Merkez Mahallesi Şehit Salim Akgül Caddesi Şen Sokok No:2 Pursaklar / Ankara

TELEFON

+90 [312] 527 40 67

E-POSTA

bilgi@masuksahinilkokulu.com

WEB ADRESİ